Wiadomości

„Razem Bezpieczniej” debata społeczna w powiecie radziejowskim

Data publikacji 11.05.2016

W Czołowie, pow. radziejowski, odbyła się debata społeczna, w której wzięli udział policjanci, strażacy oraz samorządowcy. Był czas na dyskusję, wymianę opinii i poglądów na temat funkcjonowania służb i wzajemnej współpracy.

W siedzibie Gminnego Domu Kultury w Czołowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu. Gospodarzami spotkania byli: insp. Sławomir Kosiński – komendant powiatowy Policji i  bryg. Sławomir Jagas – komendant powiatowy PSP. Na spotkanie przybyli samorządowcy na czele z Panem Sławomirem Staniszewskim Wicestarostą Powiatu Radziejowskiego.

Debata rozpoczęła się od przedstawienia skali zagrożeń oraz wyników pracy radziejowskich strażaków. Kolejnym punktem spotkania było omówienie poziomu zagrożenia przestępczością oraz informacja o pracy policjantów. Te kwestie omówił komendant powiatowy insp. Sławomir Kosiński.  

Następnie przyszedł czas na dyskusję, wymianę opinii i  poglądów. Komendant Kosiński podziękował  zaproszonym gościom za udział w debacie. Podkreślił, jak cenne są uwagi i sugestie dotyczące pracy radziejowskich mundurowych oraz zagrożeń występujących na terenie powiatu. Podziękował także za wsparcie, jakiego udzielają władze samorządowe mundurowym.

Spotkanie to wpisało się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.  Ma on na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw, a także poczucie zagrożenia.

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony