Wiadomości

Pijana matka spacerowała z dziewięciomiesięcznym dzieckiem

Data publikacji 13.05.2016

Prawie 3 promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która wybrała się na spacer z dziewięciomiesięczną córką. Policjanci zatrzymali pijaną 33-latkę do wytrzeźwienia, a dziecku zapewniono opiekę w pogotowiu opiekuńczym. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Wczoraj (12.05.16) ok. 20:00 dyżurny lipnowskiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na ulicy Bulwarnej w Lipnie przebywają dwie kobiety z dziećmi, które głośno się kłócą. Skierowany tam najbliższy patrol potwierdził te informacje. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kobiet. Jak się okazało, jedna z nich - 42-latka, która miała pod opieką dwoje dzieci w wieku 9 i 12 lat, była pod niewielkim wpływem alkoholu. Kobieta, po wykonaniu niezbędnych czynności i ponownym sprawdzeniu stanu trzeźwości, który nie budził zastrzeżeń, wróciła wraz z dziećmi do domu.

Druga z kobiet natomiast była pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 33-latki prawie 3 promile. Jak ustalili policjanci, będąc w tym stanie, wyszła ona na spacer z dziewięciomiesięcznym dzieckiem w wózku. Pijana matka została zatrzymana do wytrzeźwienia, a jej maleńka córka, po zbadaniu przez lekarza, została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Teraz, policjanci ustalają czy kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła zdrowie, bądź życie dziecka. Jeszcze dzisiaj o całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony