Wiadomości

Podejrzany o kradzież portfela zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 13.05.2016

Radziejowscy dzielnicowi kilkanaście minut po kradzieży portfela zatrzymali podejrzanego o ten czyn. Odzyskano wszystkie dokumenty oraz część skradzionej gotówki. Zatrzymany trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę (11.05.16) kilka minut po 10:00 w Radziejowie przy ul. Brzeskiej. Do patrolujących ulicę dzielnicowych podszedł 23-latek i powiedział, że przed chwilą skradziono mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci ustalili, że gdy mężczyzna robił zakupy w sklepie na chwilę odłożył portfel na ladę i poszedł wybierać towar. Gdy wrócił już go nie było.

W krótkim czasie dzielnicowi zebrali informacje, które pozwoliły im wytypować podejrzanego o ten czyn. Udali się do mieszkającego kilka ulic dalej 52-latka. W trakcie przeszukania posesji odnaleźli skradziony portfel z dokumentami oraz część skradzionej gotówki. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Za ten czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony