Wiadomości

Policjanci włączyli się w obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 13.05.2016

Żnińscy policjanci włączyli się w obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Impreza ta stała się okazją do promowania przez żnińskich mundurowych zasad bezpieczeństwa, a także przybliżenia specyfiki służby w mundurze.

Wczoraj (12.05.16) w Żninie na Stadionie Miejskim odbyły się obchody XIII Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” Koła Ligii Kobiet Polskich w Żninie. Imprezę uświetniły występy artystyczne, pokazy oraz prezentacje twórczości osób niepełnosprawnych.

W organizację obchodów włączyli się również żnińscy policjanci, którzy przeprowadzili pogadanki z młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań oraz zagrożeń, z którymi najczęściej spotykają się młodzi ludzie. Ten festyn stał się również okazją do przybliżenia pracy policjantów, a w szczególności zaprezentowania sprzętu policyjnego, radiowozów i motocykli. Osoby chętne mogły skorzystać z możliwości oznakowania swojego roweru, do czego zachęcali mundurowi.

Obecność policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych osób, które chętnie słuchały rad stróżów prawa. Nie zabrakło również osób, które swoją obecność na festynie chciały uwiecznić na zdjęciach w towarzystwie policjantów.  


 

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony