Wiadomości

Odpowiedzą za włamanie do piwnicy

Data publikacji 16.05.2016

Nawet 10 lat więzienia grozi trzem sprawcom, którzy włamali się piwnicy domu jednorodzinnego w Janowcu Wlkp., w powiecie żnińskim. Już usłyszeli zarzuty popełnionego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę (14.05.2016r.) o godz. 11:15 w Janowcu Wlkp., pow. żniński. To wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela jednej z posesji o włamaniu, który przekazał, że trzej nieznani mężczyźni weszli do jego piwnicy, wcześniej uszkadzając okno, a ze środka zabrali elementy rowerów: dwie ramy i koła warte 150 złotych. Mężczyzna podczas zgłoszenia szczegółowo opisał wygląd sprawców.

Informacje te były dla policjantów bardzo pomocne, bo już po niemal godzinie od zgłoszenia włamywacze zostali ustaleni i zatrzymani. Okazało się, że to trzej mieszkańcy gminy Janowiec Wlkp. w wieku 26, 30 i 32 lata. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani, bo sprawdzenie stanu ich trzeźwości wykazało, że mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W związku z tym cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, celem wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia sprawy. Materiał dowodowy, jaki zebrali w tej sprawie policyjni śledczy, dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutu włamania. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci odzyskali skradzione przez sprawców mienie, które już zostało przekazane właścicielowi.
 

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony