Rozbójnicy w rękach włocławskich policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rozbójnicy w rękach włocławskich policjantów

Data publikacji 18.05.2016

Włocławscy mundurowi zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w jednym z salonów gier. Napastnicy wpadli w ręce policjantów już kilka dni po zdarzeniu. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu (13.05.16) w jednym z salonów gier na os. Śródmieście we Włocławku doszło do rozboju. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że w przebywało tam trzech mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do pracownicy salonu i stwierdził, aby wypłaciła im wygraną. Kiedy kobieta wyszła ze swego pomieszczenia służbowego, po wypłaceniu wygranej, w trakcie powrotu została zaatakowana przez tych nieznajomych. Po czym jeden z nich przeszukał służbowy pokój w poszukiwaniu pieniędzy. Po chwili wszyscy uciekli.

Kiedy poszkodowana doszła do siebie powiadomiła policjantów o całym zdarzeniu. Okazało się, że z salonu zginęło kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy. Wprawdzie policjantom nie udało się ustalić i zatrzymać sprawców bezpośrednio po zdarzeniu, ale potrzebowali na to zaledwie kilku dni.

W trakcie kolejnych czynności mundurowi ustalili sprawców tego zdarzenia. Już w poniedziałek dwaj z nich (27 i 29l.) zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzut rozboju.

Dziś (18.05.16) zostaną doprowadzeni do prokuratury i sądu, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie. Zatrzymanie trzeciego ze sprawców jest już tylko kwestią czasu.