Wiadomości

Nie pogardzili powidłami i ciastkami…

Data publikacji 18.05.2016

Włocławscy śledczy ustalili i zatrzymali sprawców, którzy włamali się do barów na terenie miasta. To mężczyźni w wieku 27 i 29 lat. Za przestępstwa te grozi im kara do 10 lat więzienia.

Pod koniec kwietnia na terenie Włocławka doszło do dwóch włamań do barów. Jedno z nich miało miejsce 22 kwietnia przy Pl. Kolanowszczyzny. Sprawca, po wyłamaniu drzwi wejściowych, wszedł do środka i zabrał stamtąd radio. Poza tym włamał się do trzech automatów do gry, skąd zabrał pieniądze. Straty spowodowane tym włamaniem właściciel wycenił na ponad 1.000 złotych.

Kilka dni później (25.04.16) do podobnego zdarzenia doszło przy ul. Kaliskiej. W tym przypadku sprawcy, po wejściu do środka, zabrali różnego rodzaju elektronarzędzia, ale nie pogardzili również powidłami i ciastkami. W tym przypadku straty były już poważniejsze, ponad 11.000 złotych.

Mundurowi podjęli działania w kierunku ustalenia sprawców. Przesłuchiwali świadków, zbierali materiały dowodowe, przeglądali zapisy monitoringu. To wszystko pozwoliło policjantom na ustalenie sprawców tych czynów.

Okazało się, że włamania przy Pl. Kolanowszczyzny dokonał 27-latek, natomiast przy ul. Kaliskiej ten sam sprawca włamał się do lokalu wspólnie ze swoim 29-letnim kompanem. Obaj sprawcy zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony