WIADOMOŚCI

Policjanci wyjaśniają okoliczności zbiorowego zatrucia się dzieci podczas wycieczki

Data publikacji 19.05.2016

17 dzieci zatruło się podczas pobytu w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu żnińskiego. Wszyscy, którzy skarżyli się na dolegliwości żołądkowe trafili do szpitali w Żninie i Inowrocławiu. Policyjni śledczy wszczęli pod nadzorem prokuratora postępowanie przygotowawcze w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (18.05.16) policjanci otrzymali zgłoszenie ze żnińskiego szpitala, o tym, że dzień wcześniej (17.05.16), w godzinach wieczornych, lekarze podejmowali działania w związku ze zbiorowym zatruciem dzieci, które przebywały na wycieczce w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu żnińskiego.

Policjanci w wyniku podjętych czynności ustalili, że zatruciu uległo łącznie 17 dzieci w wieku od 10 do 12 lat ze szkół w Bydgoszczy, Torunia oraz Wrocławia. Część z nich decyzją lekarzy trafiła do szpitala w Żninie, a pozostali do Inowrocławia. Policyjni śledczy, we współpracy z pracownikami żnińskiego sanepidu, w miejscu wypoczynku, przesłuchali świadków. Zabezpieczono także produkty żywnościowe, które był podawane dzieciom. Próbki te zostaną poddane badaniom. Ich wyniki, jak również informacje ze szpitali, będą kluczowe w kwestii poznania przyczyny zatrucia.

Policjanci, po zebraniu wszystkich dowodów w sprawie, sprawdzą, czy doszło do naruszenia prawa przy organizacji wypoczynku dzieci.