Wiadomości

Czujni policjanci wypatrzyli złodziei kieszonkowych

Data publikacji 25.05.2016

Policjanci z Rypina zatrzymali troje obcokrajowców za kradzieże kieszonkowe. Wpadli, gdy funkcjonariusze, wykonujący swoje czynności na terenie miasta, zauważyli samochód, który pamiętali z zapisów monitoringu. Dzięki czujności kryminalnych wyjaśniło się kilka innych spraw, w które zamieszani byli zatrzymani.

Sprawa miała swój początek w poniedziałek (23.05.16). Wtedy, rypińscy kryminalni, podczas wykonywania swoich czynności na terenie miasta, zauważyli na jednej z ulic zaparkowany samochód na obcych numerach rejestracyjnych. Od razu zainteresowali się pojazdem, gdyż takie auto wielokrotnie rejestrowały kamery monitoringu w pobliżu sklepów, gdzie dokonywano kradzieży portfeli.

Policjanci zaczęli obserwowoać samochód. Okazało się, że przyjechało nim trzech obcokrajowców tj. kobiety w wieku 16 i 29 lat oraz mężczyzna (51l.). Podczas przeszukania jednej z kobiet policjanci znaleźli portfel z dokumentami i pieniędzmi należący do mieszkanki Rypina. W związku z tym cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia.

W tym samym czasie na policję w Rypinie zgłosiła się kobieta, która chciała powiadomić o kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami.  Po sprawdzeniu okazało się, że to właśnie jej własność znaleźli u jednej z zatrzymanej.

Kryminalni sięgnęli po wcześniejsze, niewyjaśnione sprawy. Dotarli do zapisów z monitoringów sklepowych. Okazało się, że szajka przyjeżdżała na „łowy” do Rypina od maja ubiegłego roku. 

Wczoraj (24.05.16), na podstawie zebranych dowodów, policjanci przedstawili 29-letniej kobiecie 8 zarzutów, 51-latkowi 9 zarzutów, a nieletnia usłyszała jeden zarzut popełnienia czynu karalnego.

Dzisiaj (25.05.16) wobec dwóch dorosłych prokurator na wniosek policjantów zastosował dozór. Policjanci ustalają, czy sprawcy kradzieży nie działali również na terenie innych powiatów.

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony