Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Pobili bez powodu, więc nie unikną kary

Data publikacji 31.05.2016

Zarzuty za pobicie 22-latka usłyszeli dwaj znajomi pokrzywdzonego. Podejrzani bez powodu zaatakowali mężczyznę w pobliżu sklepu. Teraz obu czekają przykre konsekwencje karne.

W minionym tygodniu lipnowscy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu 22-latka. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów w gminie Bobrowniki. Wówczas, rzucił się na niego z pięściami znany mu 18-latek, do którego po chwili, dołączył towarzyszący mu kolega. Obaj skopali zgłaszającego nawet wtedy, gdy ten, zaskoczony atakiem, upadł na ziemię. Po czym, jak gdyby nigdy nic, razem odjechali z miejsca zdarzenia. Mężczyzna, w wyniku pobicia trafił do szpitala, gdzie na szczęście wstępnie stwierdzono, że nie doznał on poważnych obrażeń ciała.

Zajmujący się sprawą kryminalni zatrzymali 18-letniego awanturnika. Jego o rok młodszy wspólnik natomiast, wiedząc, że byli u niego w domu policjanci, sam zgłosił się do lipnowskiej komendy.  

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia obumłodzieńcom zarzutów pobicia. Podejrzani skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się zaproponowanej przez prokuratora karze. Ich zachowanie będzie także nadzorował kurator sądowy. Ponadto, obaj muszą przeprosić pokrzywdzonego. 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony