Wiadomości

Włamał się i ukradł pieniądze, a także rejestrator monitoringu

Data publikacji 01.06.2016

Więcborscy kryminalni zatrzymali 23-latka odpowiedzialnego za kradzież z włamaniem do jednej z firm usługowych na terenie gminy Więcbork, pow. sępoleński. Łupem złodzieja padły pieniądze i rejestrator monitoringu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek (30.05.16) około 6:00 oficer dyżurny sępoleńskiej policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia biurowego w jednej z firm usługowych na terenie gminy Więcbork. Sprawca włamał się przez drzwi wejściowe do pomieszczeń biurowych, a następnie, z mieszczącej się tam kasetki, zabrał pieniądze oraz rejestrator monitoringu.

Policjanci, po kilku godzinach od zgłoszenia, ustalili i zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Więcborka. Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy i rejestrator. Kryminalni z Więcborka jeszcze tego samego dnia przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz o dalszym losie 23-latka zadecyduje sąd.

W myśl przepisu art. 279 § 1 Kodeksu Karnego, kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony