Wiadomości

Wchodził do sklepu, kradł i uciekał. Wpadł podczas legitymowania.

Data publikacji 02.06.2016

Policjanci z Inowrocławia doprowadzili do prokuratury i sądu 28-letniego mężczyznę. Odpowie on za liczne kradzieże, których dokonywał w sklepach na terenie miasta. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale z tej racji, że złodziej jest recydywistą może spodziewać się kary znacznie wyższej.

Kilka dni temu (30.05.16) patrol Policji, na jednej z ulic Inowrocławia legitymował mężczyznę. Mundurowi ustalili, że nie ma on „świetlanej przeszłości” i jest aktualnie poszukiwany. Dlatego, zatrzymali go w policyjnym areszcie. Kryminalni 28-letniego mężczyznę wiązali z licznymi kradzieżami na terenie miasta. Zebrali informacje i dowody na to, że inowrocławianin wchodził do sklepów i zabierał z półek słodycze oraz artykuły drogeryjne, a następnie z łupem uciekał. Sądził, że przestępstwa ujdą mu na sucho i tu się mylił.

Analiza spraw doprowadziła do połączenia czterech postępowań karnych i postawienia 28-latkowi pięciu zarzutów kradzieży. Z racji tego, że działał on w warunkach recydywy i nadal lekceważył prawo, policjanci wystąpili do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

W miniony wtorek (31.05.16) zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi on za kratami. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale złodziej recydywista może spodziewać się kary znacznie wyższej.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony