Wiadomości

Pijany motocyklista zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 04.06.2016

Wyjątkową lekkomyślnością popisał się 42-latek zatrzymany przez radziejowskich policjantów. Pijany kierował motocyklem bez hełmu ochronnego i dokumentów. Za te przewinienia odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w czwartek (02.06.2016) kilka minut po godzinie 18:00 w Czołowie (gm. Radziejów). Policjanci prewencji w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli mężczyznę, jadącego na motorze. Kontrola była nieprzypadkowa. Motocyklista jechał bez hełmu ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący 42-letni mieszkaniec powiatu konińskiego był pijany. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał żadnych dokumentów od pojazdu.
Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za to przestępstwo i wykroczenia grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Autor: st. asp. Marcin Krasucki Oficer Prasowy KPP Radziejów
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony