Wiadomości

Gimnazjaliści z wizytą u radziejowskich policjantów

Data publikacji 08.06.2016

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Radziejowie gościli w gmachu radziejowskiej Policji. Mieli okazję poznać tajniki zawodu policjant oraz zapoznać się z wyposażeniem do służby.

Gimnazjaliści z IIB z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie wraz z wychowawcą Teodorem Bykowskim i pedagogiem szkolnym Małgorzatą Bykowską złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia radiowozów i innego sprzętu będącego na naszym wyposażeniu. Tradycyjnie już przy takich wizytach, nie obyło się  bez odwiedzin w celach aresztu. Jak zgodnie stwierdzili uczniowie, nie jest to przyjemne miejsce i nie chcieliby tam trafić.

Kolejne miejsce, które wizytowali  to stanowisko kierowania. Oficer dyżurny nadkom. Grzegorz Pawlaczyk opowiedział, w jaki sposób  przyjmuje zgłoszenia, jak kieruje załogami policyjnymi. 
Następnie odbyło się spotkanie w świetlicy, gdzie młodzież  dowiedziała się, jakie warunki trzeba spełnić aby w przyszłości zostać policjantem. Była to też okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie oraz odpowiedzieć na nurtujące młodych ludzi pytania.

Uczniowie opuszczali komendę pełni wrażeń,  z nową wiedzą o pracy policjantów.

 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • spotkanie z dziećmi #1
  • spotkanie z dziećmi #2
  • spotkanie z dziećmi #3
Powrót na górę strony