Wiadomości

POLICJANCI NA ĆWICZENIACH „ANAKONDA”

Data publikacji 08.06.2016

Głównym zadaniem chełmińskich policjantów jest zabezpieczenie tras przejazdu kolumn pojazdów wojskowych biorących udział w ćwiczeniach o kryptonimie ANAKONDA. Na terenie Chełmna działania potrwać mają do 15 czerwca br.

Dziś, wczesnym rankiem (8.06.2016r.) na terenie Chełmna rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe w ramach działań o kryptonimie „ANAKONDA”. Zgodnie z założeniem działania mają potrwać na terenie chełmińskiego powiatu do 15 czerwca br. W ćwiczeniach uczestniczy ponad półtora tysiąca żołnierzy  państw członkowskich NATO  mających do dyspozycji ponad 600 pojazdów wojskowych. Zasadnicza faza ćwiczeń odbyła się właśnie dziś rano, kiedy to z koszar usytuowanych przy drodze krajowej nr 91 w Grubnie wyjechała kolumna pojazdów wojskowych w stronę Powiśla do rzeki Wisła, gdzie została zbudowana przeprawa mostowo-pontonowa. Po niej dwukrotnie przejechała kolumna pojazdów wojskowych armii USA, kierując się w stronę Torunia.

Drugi etap ćwiczeń nastąpi 13 czerwca w godzinach przedpołudniowych, jego scenariusz przewiduje podobny przebieg.  Następnie, po zakończeniu ćwiczeń, nad brzegiem Wisły przy Powiślu odbędzie się pokaz sprzętu pływającego i tzw. OPEN DAY dla mieszkańców Chełmna. Ostatni, trzeci etap, odbędzie się w dniu 15.06.2016 r.

W działań mających na celu przejazd kolumn wojskowych drogami publicznymi chełmińscy policjanci zabezpieczać będą newralgiczne odcinki, przede wszystkim główne skrzyżowania z trasą przejazdu. Priorytetowym zadaniem mundurowych jest zorganizowanie i zabezpieczenie sprawnego przejazdu żołnierzy.

Autor: podkom. Agnieszka Sobieralska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Policjanci na "Anakondzie" #1
  • Policjanci na "Anakondzie" #2
  • Policjanci na "Anakondzie" #3
  • Policjanci na "Anakondzie" #4
Powrót na górę strony