Wiadomości

Nieletni wynieśli z domu kolegi 15 000 euro

Data publikacji 14.06.2016

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali 4 nieletnich brodniczan, którzy od połowy kwietnia systematycznie kradli z domu kolegi pieniądze. Nieletni za skradzione pieniądze kupili m.in. motorowery, laptop, kask, rower i wiele innych, drogich przedmiotów. Materiały sprawy zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Brodniccy policjanci w minionym tygodniu otrzymali zgłoszenie o kradzieży dużej sumy pieniędzy z domu jednorodzinnego w Brodnicy. W rozmowie z pokrzywdzonym, okazało się, że ktoś z sypialni domu wyniósł schowane tam  15 000 euro.  Brodniccy policjanci pracujący nad sprawą, po przesłuchaniu mieszkańców domu wytypowali potencjalnych sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi koledzy syna pokrzywdzonego, którzy od połowy kwietnia systematycznie odwiedzali kolegę w miejscu zamieszkania.

Kryminalni zatrzymali 4 brodniczan w wieku 15 i 16 lat. Policjanci zabezpieczyli sprzęt zakupiony przez chłopców za skradzione pieniądze. Były to m.in. dwa motorowery, laptop, telefony komórkowe, rower, kask, gry i wiele innych drogich przedmiotów. Jak się okazało, nastolatkowie za skradzione pieniądze nie tylko kupowali drogie przedmioty, ale też dobrze się bawili w drogich restauracjach. Zebrany przez brodnickich kryminalnych materiał dowodowy, zostanie przekazany do sądu rodzinnego, który zajmie się sprawą nastolatków.

Autor: asp. Agnieszka Łukaszewska Oficer Prasowy KPP w Brodnicy
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

  • zabezpieczony motocykl
  • zabezpieczony motocykl
Powrót na górę strony