Wiadomości

„Bliżej pasji dalej od uzależnień”

Data publikacji 21.06.2016

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już trzecią edycję Powiatowego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii już po raz trzeci zorganizowali Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Współorganizatorem tegorocznego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna z Nakła. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta nakielski p. Tomasz Miłowski. Do udziału w rywalizacji zaproszono uczniów klas IV – VI szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu powiatu nakielskiego.

Najważniejszym celem jaki przyświecał pomysłodawcom i zarazem organizatorom konkursu było uświadomienie młodzieży, że zażywanie używek przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji i, że za takie zachowanie nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną przed sądem rodzinnym.
Celem przedsięwzięcia było także promowanie stylu życia wolnego od nałogów.

Zadaniem uczniów ze szkół podstawowych było wykonanie fotografii, która tematycznie odpowiadałaby hasłu przewodniemu konkursu. Uczniowie szkół gimnazjalnych, indywidualnie mieli do wykonania zdjęcie, natomiast drużynowo kręcili film. Nakręcenie filmu było też zadaniem z jakim zmierzyli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W skład komisji, oceniającej nadesłane prace, weszli: asp. szt. Dariusz Koniec - Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, sierż. szt. Marcin Górak, st. sierż. Zofia Wrzeszcz, Mirosław Romel z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, sierż. szt. Weronika Bajerska z Wydziału Kryminalnego, p. Ilona Świstowska oraz p. Aneta Okoniewska z nakielskiego Sanepidu, pasjonat fotografii p. Dariusz Górzyński oraz p. Piotr Rugowski – Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom z Nakła.  

Zainteresowanie konkursem było duże i komisja powołana do wyłonienia zwycięzców stanęła przed trudnym wyborem. Ostatecznie jury zdecydowało, że najlepsze prace w kategorii szkół podstawowych wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej z Mroczy. Miejsce I zajął Oliwier Nawrot, miejsce II zajęła Marta Deja, miejsce III Maja Wegner.

Wśród gimnazjalistów, którzy wykonywali zdjęcie pierwsze miejsce zdobyła Julia Trela z Gimnazjum w Kowalewie, drugie Weronika Wajgeld również z Kowalewa, a trzecie Sonia Żelechowska z Gimnazjum nr 4 z Nakła.
W kategorii film pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Kowalewie, drugie drużyna z Gimnazjum nr 4 z Nakła, a trzecie Zespołu Szkół w Dziewierzewie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie zgłosiły się dwie drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego z Nakła i drużyny te zdobyły analogicznie pierwsze i drugie miejsce na podium.

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i pozostali uczestnicy, zostali obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Kcyni, Mroczy i Sadek oraz Starostwo Powiatowe. Nagrody wręczali przedstawiciele policji, Sanepidu oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony