Wiadomości

Włocławscy policjanci ujawnili nielegalny tytoń

Data publikacji 24.06.2016

15 kg tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy ujawnili wczoraj włocławscy policjanci u mężczyzny z powiatu radziejowskiego. Uszczuplenie należności skarbu państwa wynosi ponad 11000zł. To przestępstwo skarbowe dla 26-latka może skończyć karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoką grzywną.

Policyjny patrol wczoraj (05.04) po godzinie 17 zauważył w rejonie Placu Wolności we Włocławku mężczyznę, który niósł torbę turystyczną i zachowywał się nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania i podczas kontroli torby ujawnili 30 paczek z zawartością nielegalnego tytoniu o łącznej wadze 15 kilogramów. Na paczkach nie było wymaganych prawem polskich znaków akcyzowych. 26-latek wraz z zabezpieczoną torbą został przewieziony do komendy, gdzie przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik prawie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu w piątek (224.06.) mundurowi przesłuchali osobę i przedstawili zarzut posiadania tytoniu bez wymaganych prawem polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna tłumaczył, że tytoń chciał sprzedać. W ten sposób 26-latek uszczuplił należność skarbu państwa na ponad 11 tysięcy  złotych. Za popełnienie tego typu przestępstwa skarbowego może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Nielegalny tytoń
Powrót na górę strony