Zatrzymani na "gościnnych występach" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani na "gościnnych występach"

Data publikacji 24.06.2016

Włocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie kobiety i mężczyznę, którzy przywłaszczyli portfel z dokumentami i pieniędzmi. Cała trójka z powiatu aleksandrowskiego trafiła do policyjnego aresztu. Za przywłaszczenie grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.06.16) w godzinach popołudniowych, kiedy podczas patrolu ulic śródmieścia włocławscy funkcjonariusze zauważyli kobietę, która wysiadła na chwilę z pojazdu i rozglądając się wyrzuciła reklamówkę do kosza. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Zatrzymali więc auto do kontroli, po czym sprawdzili czego pozbyła się kobieta. Okazało się, że w reklamówce był portfel z dokumentami, który rzecz jasna nie należał do niej. Zarówno kierujący autem 45-latek, jak i dwie kobiety, w wieku 34 i 66-lat, zostały osadzone do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili pokrzywdzoną, która zrelacjonowała w jakich okolicznościach najprawdopodobniej utraciła portfel. Stało się to podczas zakupów w jednym ze sklepów. Gdy kobieta podeszla do kasy zauważyła, że ma otwartą torebkę, w której brakowało portfela z dokumentami i pieniędzmi.

Śledczy prowadzą czynności, które pozwolą na ustalenie jakie role pełniły zatrzymane osoby podczas popełniania przestępstwa. Dopiero wtedy będzie można przedstawić zarzuty. Za przywłaszczenie portfela z dokumentami grozi do 2 lat pozbawienia wolności.   

 

Autor: post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska