Wiadomości

Złodziej zatrzymany dzień po zgłoszeniu

Data publikacji 25.06.2016

Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży grzejników centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej. Dyżurny policji odebrał zgłoszenie od pokrzywdzonego w czwartek, a w piątek podejrzany był już w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (23.06) dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie kradzieży instalacji elektrycznej i grzewczej z niezabezpieczonego magazynu na terenie Rypina. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na 9.000 zł.

Na miejsce pojechali policjanci wydziału kryminalnego, którzy przeprowadzili oględziny, a także przesłuchali świadków. Na podstawie ustaleń wytypowali sprawcę tej kradzieży. Swoje podejrzenia potwierdzili w punkcie  skupu złomu, gdzie skradzione przedmioty zostały sprzedane.

Wczoraj (24.06) po południu kryminalni udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny i go zatrzymali. Zaskoczony 28-latek początkowo wszystkiemu zaprzeczał i próbował zrzucić winę na innych, jednak zebrane przez policjantów dowody świadczyły, że to on dokonał tej kradzieży.  

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony