Wiadomości

Pod pretekstem sprzedaży skradła pieniądze

Data publikacji 28.06.2016

Policjanci z Kruszwicy do sprawy kradzieży pieniędzy „rozliczyli” 48-letnią mieszkankę wielkopolski. Kobieta próbowała naciągnąć starszego mężczyznę na kupno odzieży i perfum, a ukradła mu gotówkę. Kara jej nie minie. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Kruszwiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych z mieszkania. Około południa do idącego ulicą mężczyzny podeszła kobieta, która zaproponowała sprzedaż perfum i kurtki. Zainteresowany klient zaprosił kobietę do domu, gdzie miało dojść do transakcji. Gdy tylko wyjął sporą gotówkę, kobieta niespodziewanie wyrwała mu pieniądze i próbowała opuścić mieszkanie. Natknęła się jednak w progu na żonę mężczyzny, która wróciła w tym czasie do domu. Lokatorka złapała za torbę, chcąc utrudnić kobiecie wyjście z mieszkania. Ta jednak „poświęciła” swój towar, zostawiając torbę na rzecz ukradzionych pieniędzy i uciekła z gotówką.

Policjanci z miejscowego komisariatu, gdy tylko dowiedzieli się kradzieży, rozpoczęli poszukiwania za złodziejką. Po ustaleniu rysopisu kobiety i numerów rejestracyjnych pojazdu, którym przyjechała ustalili, że to mieszkanka województwa wielkopolskiego. Potwierdzili to tamtejsi policjanci. Mając dane kobiety poszukiwania jej nie trwały długo. Gdy sprawczyni przestępstwa zorientowała się, że została zidentyfikowana i szuka jej policja, wczoraj (27.06) sama zgłosiła się do komisariatu w Kruszwicy. 48-latka usłyszała zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali też połowę skradzionej gotówki. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony