Wiadomości

Akt oskarżenia wobec braci uwikłanych w liczne włamania i kradzieże

Data publikacji 01.07.2016

Kryminalni z Inowrocławia zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą kradzieży i włamań na terenie gminy Inowrocław. W proceder przestępczy uwikłanych było dwóch braci. Gdy sprawa zakończy się dla nich wyrokiem skazującym, mężczyźni mogą spodziewać się kary pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Aktem oskarżenia przeciwko 17 i 22-letnim mężczyznom zakończyło się wczoraj (30.06.16) postępowanie karne prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego z KPP w Inowrocławiu. Śledczy udowodnili podejrzanym dziesięć przestępstw, z czego jeden z podejrzanych połowę z nich popełnił jeszcze jako 16-latek, czyli osoba nieletnia. Mając obecnie 17 lat, będzie już odpowiadał jako osoba dorosła. Obu braciom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali zatrzymani w kwietniu krótko po tym, jak policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Latkowo, na terenie parkingu odpraw celnych, nieznani sprawcy włamali się do zbiornika paliwa w ciągniku siodłowym marki Scania. Skradziono wówczas ponad 390 litrów oleju napędowego wartości 2 tys. zł. Kryminalni zbierając informacje na temat okoliczności przestępstwa, mieli już wtedy podejrzenie, że sprawcami mogą być okoliczni mieszkańcy. Nie mylili się. Ślady zaprowadziły ich do piwnicy jednego z pobliskich mieszkań w Latkowie. Tam też policjanci znaleźli zbiorniki wypełnione paliwem. Do sprawy został zatrzymany 17-letni mężczyzna. Kilka dni później w ręce policji wpadł jego 22-letni brat. Praca funkcjonariuszy dowiodła, że obaj bracia mają na koncie dużo więcej przestępstw.

Od listopada 2015 roku do kwietnia tego roku popełnili łącznie dziesięć przestępstw polegających na: kradzieżach akumulatorów, po wcześniejszym demontażu ich z urządzeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, włamaniach do zbiorników z paliwem i jego kradzież oraz kradzieżach włazów żeliwnych od studzienek. Doprowadzeni do oskarżyciela bracia zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz czeka ich rozprawa w sądzie i wyroki.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony