Wiadomości

Nakielscy kryminalni „ukrócili” złodziejski proceder

Data publikacji 04.07.2016

Kradli paliwo z maszyn rolniczych zaparkowanych na terenie jednej z nakielskich firm. Ich złodziejskie wycieczki „ukrócili” nakielscy kryminalni, którzy ustalili skąd ginęło paliwo i po przyjęciu zawiadomienia o włamaniach do zbiorników, zatrzymali podejrzanych. Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Nakielscy kryminalni ustalili, że w minionym miesiącu, z maszyn rolniczych, zaparkowanych na terenie jednej z firm „wyparowało” 400 litrów paliwa, wartego 1600 złotych. Funkcjonariusze ustalili także czyją sprawką są kradzieże. Zanim sprawcy zostali zatrzymani, mundurowi pojechali do ustalonej firmy, gdzie w rozmowie z właścicielem potwierdzili, że do kradzieży faktycznie doszło.

Zaraz po formalnie przyjętym zawiadomieniu kryminalni zapukali do drzwi 26-letniego mieszkańca nakielskiej gminy i zatrzymali podejrzanego. Następnego dnia, dołączyło do niegto także dwóch jego wspólników, 18 i 19-latek. Z zebranego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika, że jeden z nich (19l.) dwukrotnie włamał się do zaparkowanych maszyn i kradł z nich paliwo. Podczas każdej z tych „złodziejskich” wypraw towarzyszył mu inny wspólnik. Dlatego też, 19-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Pozostali, po jednym.

Zebrane przez policjantów materiały niebawem trafią do sądu, który zdecyduje o karze dla podejrzanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony