Wiadomości

Aresztowany za włamania do mieszkań i pawilonów handlowych

Data publikacji 04.07.2016

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 34-latek podejrzany o włamania do mieszkań i pawilonów handlowych na terenie Grudziądza. Taką decyzję wydał sąd, przychylając się tym samym do wniosku policji i prokuratury.

W miniony czwartek (30.06.16) grudziądzcy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o włamanie do mieszkania przy ul. Droga Łąkowa w Grudziądzu, do którego doszło na początku czerwca. Wtedy, łupem nieznanego sprawcy padły pieniądze, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny oraz biżuteria, Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kilkanaście tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności i analizy zgromadzonych do innych podobnych spraw materiałów dowodowych policjanci udowodnili zatrzymanemu kolejnych kilka przestępstw. Jak się okazało, 34-latek od 25 marca do 25 czerwca włamywał się do mieszkań i pawilonów handlowych na terenie Grudziądza. W sumie policjanci przedstawili mężczyźnie osiem zarzutów.

Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, w miniony piątek (1.07.16) zadecydował, że najbliższe dwa miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Aresztowanemu grozi wyższa kara, gdyż był on uprzednio karany za podobne przestępstwa, a zakład karny opuścił zaledwie w lutym bieżącego roku.

 

Autor: nadkom. Hanna Hydzik
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony