Wiadomości

Jeden okradał pracodawcę, drugi kontrahenta

Data publikacji 04.07.2016

Dwaj bracia odpowiedzą za kradzież mrożonek z jednej z hurtowni na terenie Żnina. Ten przestępczy proceder trwał około 2 miesięcy i był dobrze zorganizowany, bo jak ustalili kryminalni jeden z braci pracował w tej firmie, a drugi świadczył usługi transportowe. Wpadli, bo namierzyli ich kryminalni. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj (3.07.16) żnińscy kryminalni uzyskali informację, że z terenu jednej z hurtowni mrożonek na terenie Żnina sukcesywnie dokonywane są kradzieże. Jak wynikało z ustaleń kradzieży mieli dokonywać dwaj bracia w wieku 29 lat, mieszkańcy powiatu nakielskiego, a głównym towarem jaki padał ich łupem były ryby. Ten przestępczy proceder miał trwać od co najmniej dwóch miesięcy, a sposób działania polegał na zwiększaniu na krótko przed zabraniem, ilości zważonego i wycenionego już towaru przez jednego ze sprawców, który był pracownikiem hurtowni. Zapakowana przesyłka trafiała następnie do jego brata, który jak się okazało, był właścicielem firmy transportowej i świadczył usługi przewozowe. Potem legalnie zakupiony towar transportowany był do sklepów, natomiast ten skradziony bezpośrednio do 24-letniego pasera.

Dzisiaj (4.07.16) bracia oraz 24-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie celem wyjaśnienia sprawy. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili w tej sprawie policyjni śledczy wykazał, że mężczyźni ci skradli towar w ilości ponad tony na kwotę ponad 30 tys. złotych. Jednak mundurowi nadal sprawdzają pozostałe informacje dotyczące tej sprawy, gdyż przypuszczają, że skradzionego towaru było więcej.

Jeszcze dzisiaj cała trójka usłyszy zarzuty, bracia kradzieży natomiast 24-latek paserstwa. Całej trójce grozi teraz kara do 5 lat więzienia.                    
                                               

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony