Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności usiłowania wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 06.07.2016

Lipnowscy kryminalni ustalili dwóch dorosłych mężczyzn i zatrzymali nieletniego, którzy mają związek z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego na mieszkańcu gminy Lipno. Napastnicy przyjechali do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego i po oddaniu strzału z przedmiotu wyglądającego jak broń, zażądali zwrotu rzekomo przywłaszczonych pieniędzy.

Wczoraj (05.07.16) lipnowscy policjanci zostali zaalarmowani o wtargnięciu  trzech mężczyzn na teren prywatnej posesji w gminie Lipno. Policjanci, którzy od razu zostali skierowani na miejsce, wstępnie ustalili, że jeden z napastników zastraszył domowników oddanym w powietrze strzałem z przedmiotu wyglądającego jak broń palna, a następnie zażądali oni zwrotu pieniędzy, z którymi mieszkające pod tym adresem osoby nie miały związku.

Całe zajście trwało krótko, ponieważ w momencie zorientowania się o wezwaniu policji dwaj spośród trójki mężczyzn wsiedli do samochodu, którym przyjechali i uciekli. Kilka minut później, w celu zatrzymania uciekającego pieszo ostatniego z mężczyzn, jeden z policjantów oddał dwa strzały ostrzegawcze. Zatrzymanym, po krótkim pościgu, uciekinierem okazał się 16-latek.

Okazało się jednocześnie, iż młodzieniec był tym, którego od wczoraj (05.07.16) poszukiwali kryminalni z Lipna w celu wyjaśnienia jego związku z  napadem na jeden ze sklepów na terenie Lipna. Do przestępstwa tego doszło nocą z niedzieli na poniedziałek (3/4.07.16), a policjanci kompletują w tej sprawie materiał dowodowy.

Zatrzymany nastoletni mieszkaniec Lipna został umieszczony w policyjnej izbie dziecka.

Już wczoraj (05.07.16), zajmujący się sprawą usiłowania wymuszenia rozbójniczego lipnowscy kryminalni ustalili personalia dwóch poszukiwanych napastników. Z tej racji, że wiele wskazywało na to, że jeden z nich przebywa w miejscu swojego zamieszkania i może posiadać broń policjanci weszli tam siłowo na przeszukanie.

Cały czas trwają czynności mające na celu zatrzymanie poszukiwanych mężczyzn i wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia oraz jego związku z wcześniejszym napadem.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony