Wiadomości

Włamywacze zatrzymani w kilka godzin po zgłoszeniu

Data publikacji 07.07.2016

W kilka godzin od zgłoszenia policjanci z posterunku w Jeziorach Wielkich przy wsparciu funkcjonariuszy z Mogilna i Strzelna namierzyli czworo podejrzanych o włamanie do sklepu wielobranżowego w Przyjezierzu. Łupem sprawców padł różnego rodzaju towar o wartości ponad 8 tys. zł. Dowody zgromadzone przez policjantów pozwoliły na przedstawieniu zarzutów dwóm mężczyznom. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj (06.07.16) rano dyżurny mogileńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu wielobranżowego w Przyjezierzu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w nocy ktoś wyrwał żaluzję zabezpieczającą drzwi wejściowe, a następnie zabrał z wnętrza różnego rodzaju alkohol, papierosy, doładowania do telefonów komórkowych, kasę fiskalną wraz z pieniędzmi. Pokrzywdzony właściciel wycenił straty na ponad 8 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się śledczy z Jezior Wielkich. Dzięki dobremu rozpoznaniu, kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze wytypowali osoby podejrzane o to przestępstwo.

Do zatrzymania czwórki mieszkańców powiatu kolskiego doszło w położonym niedaleko domku letniskowym. Wszystkie osoby trafiły do policyjnej celi. Podczas przeszukania domku funkcjonariusze znaleźli część skradzionych rzeczy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut kradzieży z włamaniem 33 i 39-latkowi, natomiast pozostałe dwie kobiety (25 i 27 lat) zostały przesłuchane, a następnie zwolnione.  

Jeszcze dzisiaj (07.06.16) obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zdecyduje czy wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony