Wiadomości

Nieletni rozbójnik w "poprawczaku" poczeka na rozstrzygnięcia sądu

Data publikacji 08.07.2016

Zatrzymany przez lipnowskich policjantów 16-latek usłyszał zarzuty rozboju z użyciem noża na ekspedientce sklepu monopolowego i usiłowania zgwałcenia kobiety. Decyzją sądu rodzinnego nieletni sprawca został umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Do wydarzenia doszło nocą na początku tygodnia, z niedzieli na poniedziałek (3/4.07.16). Wówczas, dyżurny lipnowskiej policji został powiadomiony o napadzie na sklep monopolowy na terenie miasta. Z zawiadomienia pokrzywdzonej sprzedawczyni wynikało, że młody mężczyzna wszedł do sklepu tuż przed jego zamknięciem. Zastraszył  kobietę nożem i skradł pieniądze z utargu oraz m.in. papierosy i alkohol. Próbował również zgwałcić pokrzywdzoną. Na szczęście zdołała się ona mu wyrwać i uciekła do pobliskiego domu, skąd zaalarmowano o zdarzeniu policjantów.

Zajmujący się sprawą kryminalni, jeszcze w dniu otrzymania zgłoszenia, zebrali dowody, świadczący o tym, że to sprawka 16-letniego mieszkańca miasta. Ten jednak zniknął z domu i wszystko wskazywało na to, że  ukrywa się przed policjantami. Podejrzewany młodzieniec został zatrzymany następnego dnia (05.07.16), po krótkim pościgu, gdy uciekał przed funkcjonariuszami z miejsca usiłowania wymuszenia rozbójniczego na terenie gminy Lipno. W tej sprawie prowadzone jest odrębne śledztwo, a związek 16-latka z tym wydarzeniem, jest jeszcze cały czas wyjaśniany i weryfikowany.

Śledczy, pracujący nad sprawą napadu na sklep zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawili zatrzymanemu nastolatkowi zarzuty rozboju z użyciem noża na ekspedientce oraz usiłowania zgwałcenia kobiety. Decyzją sądu rodzinnego trafił on do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Osobie dorosłej za te poważne przestępstwa grozi kara do pozbawienia wolności do 12 lat, ale nie krócej niż 3.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony