Wiadomości

Wyskoczyli z bramy wprost w ręce policjantów

Data publikacji 11.07.2016

Toruńscy policjanci domyślili się, że dwaj złodzieje bedą próbowali uciec przez pobliski cmentarz, dlatego zajechali pod bramę odcinając im drogę ucieczki. Nie mylili się. Dwaj sprawcy wyskoczyli wprost na mundurowych. Teraz nie unikną kary, za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

W niedzielę (10.07.16) około 10:00 na numer alarmowy dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zadzwoniła zaniepokojona właścicielki trampoliny, która zgłosiła jej kradzież z podwórka znajdującego się przy ul. Żwirki i Wigury. Na miejsce wysłany został patrol z komisariatu Toruń Śródmieście. Mundurowi na podstawie relacji świadków wytypowali drogę ucieczki sprawców i zajechali pod bramę cmentarza od strony ul. Wybickiego.

W pewnym momencie złodzieje wyskoczyli wprost na policjantów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia, w wieku  28 i 21 lat.  Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, są dobrze znani kryminalnym ze Śródmieścia. W przeszłości obaj byli notowani za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze na trawniku przy jednej z pobliskich ulic znaleźli skradzioną trampolinę, która mogła wrócić do rąk prawowitej właścicielki, ale z pewnością jeszcze bardziej  ucieszyła korzystające z niej dzieci.


 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony