Wiadomości

Chcąc uniknąć konsekwencji za narkotykowy proceder zaproponował łapówkę

Data publikacji 20.07.2016

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez włocławskich policjantów. 36-latek odpowie nie tylko za posiadanie znacznych ilości narkotyków, ale także za wręczenie łapówki w zamian za odstąpienie od czynności. By uniknąć konsekwencji podejrzany zaproponował 7 tys. euro i 10 tys. złotych. Niczego jednak w ten sposób nie załatwił.

Wczorajszy (19.07.16) sukces włocławskich policjantów to kolejny efekt długich, żmudnych obserwacji i zbierania materiałów dowodowych. Policjanci przez dłuższy czas obserwowali poczynania pewnego 36-latka. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może posiadać narkotyki.

Wczoraj, tuż po 7.00 funkcjonariusze namierzyli 36-latka na jednym z włocławskich osiedli w drodze do pracy. Mężczyzna miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków, ale policjanci pojechali z nim do jego miejsca zamieszkania, gdzie spodziewali się większych ilości.
W drodze do mieszkania 36-latek chciał za wszelką cenę doprowadzić do tego, aby policjanci sobie „odpuścili”. Zaproponował więc funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności sporą ilość gotówki. Do kieszeni mundurowych miało wpaść…7.000 euro oraz 10.000 złotych. I tu zaskoczony dowiedział się, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo.

To nie był jednak koniec policyjnych ustaleń. W wyniku przeszukania mieszkania 36-latka, w jednej z podwłocławskich miejscowości, funkcjonariusze ujawnili pokaźne skupisko różnorodnych narkotyków. W mieszkaniu i kotłowni domu mundurowi zabezpieczyli w sumie prawie 500 g amfetaminy, prawie 245 g marihuany, 0,59g haszyszu, prawie 41 g kokainy, 68 tabletek ekstazy, roślinki konopi indyjskich, które „urozmaicały” ogród, rosnąc w donicach między tujami.
Policjanci ujawnili również tabletki oraz ponad 62 g białego proszku, które mogą być zastępczymi środkami psychoaktywnymi. Ponadto zabezpieczona została również waga elektroniczna oraz 8.150 euro i 10.000 złotych.

36-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze dzisiaj (20.07.16) zostanie on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włocławku, z wnioskiem mundurowych o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.
 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.31 MB)

Powrót na górę strony