Wiadomości

Rozpoznali sprawcę po charakterystycznym chodzie

Data publikacji 22.07.2016

Kryminalni z komisariatu Toruń Podgórz zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież złotego łańcuszka. Sprawca zerwał biżuterię z szyi przypadkowo napotkanego przechodnia i uciekł. Wpadł, bo policjanci rozpoznali go po charakterystycznym sposobie poruszania się, co zarejestrował monitoring. 29-latek już usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do samego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (17.07.16) około 12:30 w okolicy dworca  PKP Toruń Główny. Nieznany jeszcze wówczas nikomu mężczyzna podszedł do  29-latka zerwał mu z szyi złoty łańcuszek i uciekł. Zawiadomieni o tym funkcjonariusze przejrzeli monitoring. Jak się okazało, kamery zarejestrowały sprawcę, który poruszal się w dość charakterystyczny sposób.

Wczoraj (21.07.16) pełniący służbę na dworcu kryminalni zauważyli mężczyznę, który był nie tylko łudząco podobny do podejrzanego, ale też szedł tak jak on. Policjanci zatrzymali go więc do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży w sposób chuligański. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony