Wiadomości

Wyrzucił narkotyki przez okno

Data publikacji 26.07.2016

38-latek na widok funkcjonariuszy wyrzucił przez okno jakąś reklamówkę. Okazało się, że był w niej susz roślinny. Funkcjonariusze od razu domyślili się, że to prawnie zabroniona marihuana, co potwierdziły wstępne testy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj (25.07.16) kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu na podstawie wczesniejszych ustaleń pojechali na  ul. Batorego. Tam zauważyli mężczyznę, który wyraźnie na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Nagle ruszył on w kierunku jednego z domów, skąd po chwili przez okno wyrzucił reklamówkę. Jak się okazało w środku znajdował się susz roślinny. Funkcjonariusze od razu domyślili się, że to marihuana, której posiadanie jest prawnie zabronione.

Mężczyzna, który wyrzucił pakunek został natychmiast zatrzymany. Wstępne testy wykazały, że susz ma właściwości charakterystyczne dla marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli jej ponad 77 g. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (26.07.16) usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Prawdopodobniej jeszcz dzisiaj też funkcjonariusze doprowadzą go do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Za przestepstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony