Wiadomości

Podejrzany o kradzież aresztowany na dwa miesiące

Data publikacji 26.07.2016

Bydgoski sąd aresztował na dwa miesiące podejrzanego o kradzież. Mężczyzna okradł jedną z zawodniczek Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbywały się w Bydgoszczy. 38-latek wpadł w ręce policjantów godzinę po zgłoszeniu. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (23.07.2016) przed południem na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Wtenczas jedna z zawodniczek, która brała udział w odbywających się tam zawodach Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce zauważyła, że zginął jej plecak, który pozostawiła w pomieszczeniu.

O tym fakcie zostali powiadomieni policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w plecaku były ubrania treningowe, dokumenty, pieniądze oraz telefon. Straty oszacowano na blisko 4000 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca może ukrywać się na terenie bydgoskich Wyżyn. Trop doprowadził policjantów na ulicę Jar Czynu Społecznego, gdzie został zatrzymany 38-latek. Skradzione mienie oprócz pieniędzy zostało odzyskane. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży. Podejrzany był już wcześniej notowany przez bydgoskich funkcjonariuszy za podobne przestępstwa.    

Wczoraj (25.07.2016) policjanci doprowadzili 38-latka do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia trafił przed oblicze sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony