Wiadomości

Na św. Krzysztofa policjanci w Inowrocławiu znakowali rowery

Data publikacji 26.07.2016

Kolejny raz w tym roku zorganizowana została w Inowrocławiu akcja znakowania rowerów. Tym razem okazją był festyn pn. „Św. Krzysztof – Patron kierowców”, którego organizatorami byli Automobilklub Inowrocławski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i Aeroklub Kujawski. Do grona posiadaczy już oznakowanych rowerów dołączyło kolejnych 38 osób.

Znakowanie odbyło się wczoraj (25.07.16) na terenie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu, podczas festynu motoryzacyjnego pn. „Św. Krzysztof – Patron kierowców”, którego organizatorami byli Automobilklub Inowrocławski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i Aeroklub Kujawski. Działania miały charakter prewencyjny w celu zapobiegania kradzieżom jednośladów i są prowadzone w ramach programu "Oznakuj swój rower - poznaj swojego dzielnicowego". Do akcji prewencyjnej dołączyło 38 osób. Obecnie na terenie powiatu oznakowanych jest ponad 3 800 rowerów.

Policjanci podczas znakowania wręczali rowerzystom kamizelki i elementy odblaskowe, a także książeczki z przepisami ruchu drogowego.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony