Wiadomości

Zmiana kierownictwa nakielskiej Policji

Data publikacji 29.07.2016

Dzisiaj w nakielskiej komendzie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków przez Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, który odchodzi na emeryturę. Obowiązki szefa nakielskiej komendy zostały powierzone insp. Krzysztofowi Bodzińskiemu dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi.

Dzisiaj (29.07.16) o 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały. Podczas spotkania odbyło się przekazanie obowiązków służbowych przez odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkom. Dariusza Stońskiego swojemu następcy  insp. Krzysztofowi Bodzińskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych i organizacji oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Zebrani goście podziękowali odchodzącemu na emeryturę Komendantowi za współpracę i życzyli wielu sukcesów w życiu prywatnym.

Życzenia i słowa podziękowania skierowali do Komendanta Stońskiego podlegli mu policjanci. Dziękując za współpracę, życzyli pomyślności na emeryturze.

W uroczystości uczestniczyli też komendanci jednostek ościennych, którzy złożyli życzenia w imieniu wszystkich komendantów miejskich i powiatowych województwa kujawsko–pomorskiego.

Komendant Stoński podziękował wszystkim zebranym gościom, a przede wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią za ponad 3 lata wspólnej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nakielskiego. Swojemu następcy, insp. Krzysztofowi Bodzińskiemu, serdecznie pogratulował i życzył sukcesów zawodowych w dalszej służbie.

Insp. Krzysztof Bodziński wstąpił do służby w Policji w 1991 roku. Od początku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim i w większości związany był z pionem prewencji. W kwietniu 1999 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji sępoleńskiej komendy, skąd w marcu 2003 roku awansował na Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi.  Od października 2004 roku był szefem tucholskich policjantów.

W 2007 roku został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2010 roku Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, w roku 2011 Srebrną, a w roku 2015 Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony