Wiadomości

Odpowie za przywłaszczenie cudzych dokumentów

Data publikacji 03.08.2016

Do 2 lat więzienia grozi mieszkańcowi Żnina, który znalazł dokumenty oraz rzeczy osobiste innej osoby i nie oddał właścicielowi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Wczoraj (2.08.16) żnińscy kryminalni dowiedzieli się, że znany im z przestępczej przeszłości 51-letni żninianin jest w posiadaniu dokumentów oraz telefonu komórkowego, które nie należą do niego. Jak ustalili mundurowi, miał on znaleźć te przedmioty w jednym z barów na terenie miasta kilka tygodni wcześniej i pomimo tego, że wiedział do kogo one należą, nie oddał ich prawowitemu właścicielowi. Policjanci jeszcze wczoraj zatrzymali 51-latka, przy którym faktycznie odnaleźli dwa dowody osobiste na inne nazwisko oraz telefon komórkowy, który, jak się okazało, również nie należał do niego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy i wytrzeźwienia. Dzisiaj (3.08.16) usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów z art. 275 k.k. 51-latek odpowie również za wykroczenie przywłaszczenia telefonu. Grożą mu 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna.                              
                                                          

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony