Wiadomości

Zatrzymani pod zarzutem usiłowania wyłudzenia kredytu

Data publikacji 05.08.2016

26-latek wraz ze swoim 52-letnim teściem zostali zatrzymani na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia z banku kredytu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (3.08.16) na terenie jednej z placówek bankowych w Świeciu. Przyszedł tam mężczyzna, który okazał pracownikowi decyzję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o ustaleniu prawa do renty. Chwilę później ów klient o powiadomienie policji, gdyż, jak wynikało z jego relacji, dwóch nieznajomych obiecało mu świadczenie, ale tylko wtedy, gdy wyłudzi kredyt w wysokości 18 000 zł właśnie na te dokumenty.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch podejrzewanych mężczyzn (26 i 52l.). Oboje trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania należącego do nich pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli laptopa, a w nim jeszcze inne komplety sfałszowanych dokumentów, którymi prawdopodobnie posłużyli się w innych bankach na terenie całego kraju.

Wczoraj (5.08.16) zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Teraz za ten czyn grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym, że sprawa jest rozwojowa, a sprawcy prawdopodobnie działali w ten sam sposób na terenie całego kraju,  funkcjonariusze złożyli do sądu  wniosek o tymczasowe aresztowanie młodszego z nich.

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony