Wiadomości

Amatorzy damskich kosmetyków wpadli niemal na gorącym uczynku

Data publikacji 09.08.2016

Trzej mężczyźni wybili szybę w drzwiach wejściowych do sklepu i przez dziurę wyjmowali m.in. damskie kosmetyki, które próbowali ukryć w bramie pobliskiej kamienicy. Ponownie chcieli wrócić po towar, ale przeszkodzili im w tym policjanci. Zatrzymanym niemal na gorącym uczynku włamywaczom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (7.08.16) tuż po północy. Wtedy do dyżurnego komisariatu w Chełmży zadzwonił świadek, który poinformował o niepokojących hałasach w okolicy jednego ze sklepów na ul. Kościuszki. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Jakież było zdziwienie dojeżdżających na miejsce mundurowych, kiedy  w szybie drzwi wejściowych sklepu zauważyli dziurę. Natomiast w bramie obok zauważyli jakieś poruszenie. Jak się po chwili okazało, byli to trzej złodzieje, którzy zdążyli ukraść ze sklepu różnego rodzaju damskie kosmetyki. Wśród nich było kilkadziesiąt lakierów do paznokci, kredki do ust, róże do twarzy, odżywki do włosów, a nawet brązujący balsam do ciała. Ponadto, wynieśli jeszcze stojące w pobliżu wejścia cztery pięciolitrowe  pojemniki z płynem do naczyń i papier toaletowy. W sumie łupy warte kilkaset złotych.

Widząc nadjeżdżający radiowóz mężczyźni próbowali ukryć się w bramie pobliskiej kamienicy. Na niewiele się to zdało, bo za chwilę byli w rękach funkcjonariuszy. To 18, 19 i 20-letni mieszkańcy Chełmży. Wszyscy byli pijani. Najstarszy z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali ponad promil.

Dzisiaj, gdy już wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Odzyskany towar wrócił ponownie na sklepowe półki.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony