Wiadomości

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku

Data publikacji 14.08.2016

W niedzielę (14.08.2016r.) w miejscowości Stablewice, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Śledztwo prowadzone przez policjantów, pod nadzorem prokuratora, ustali przyczynę wypadku.

Około godziny 15.00 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Natychmiast skierował na miejsce policjantów oraz poinformował straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, na łuku drogi kierujący oplem nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Pierwsi na miejscu wypadku już po chwili byli policjanci z Unisławia. Siła uderzenia była tak duża, że aby wyciągnąć podróżujących mężczyzn i udzielić im pomocy należało użyć specjalistycznego sprzętu straży pożarnej. Pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować 35-letniego kierowcy i 34-letniego pasażera.

Policjanci z chełmińskiej komendy na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Przyczynę śmiertelnego wypadku ustali śledztwo prowadzone nadzorowane przez prokuratora.

Autor: st. asp. Tomasz Manuszewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony