Wiadomości

Zatrzymani pod zarzutem włamania i kradzieży

Data publikacji 19.08.2016

Policjanci z Grudziądza zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o kradzież z włamaniem. Ich łupem padł sprzęt warty 1000 zł. Z policyjnych ustaleń wynika, że jeden z nich ma na swoim koncie jeszcze jedno tego typu przestępstwo, gdzie straty wyniosły 1500 zł. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj (18.08.16) kryminalni z Grudziądza zatrzymali dwóch 19-latków. To efekt policyjnej pracy w sprawie włamania do jednego ze sklepów z telefonami komórkowymi na terenie miasta, gdzie nieznany wtedy sprawca ukradli sprzęt za 1000zł. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Ponadto, policjanci ustalili, że jeden z podejrzanych uczestniczył jeszcze w innym włamaniu. Tym razem do pomieszczenia biurowego na terenie Grudziądza, skąd ukradł urządzenia multimedialne na kwotę 1500 zł. Jak się okazało mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwie nieudane próby włamania. W obu przypadkach zniszczył jedynie witryny i drzwi pomieszczeń, do których usiłował się dostać, gdyż zabezpieczenia okazały się ... lepsze od niego. Mężczyzna odpowie zatem dodatkowo za dwie próby usiłowania włamania i zniszczenie mienia.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję karę 10 lat więzienia, a za zniszczenie mienia do 3.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony