Wiadomości

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia namierzyli włamywaczy

Data publikacji 22.08.2016

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia ustalili i rozliczyli dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do budynku jednej z miejskich instytucji. Łupem mieszkańców Golubia-Dobrzynia padł telefon komórkowy i aparat fotograficzny. Młodszy odpowie przed sądem rodzinnym, starszemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 lipca na terenie Golubia-Dobrzynia. Wtedy, nieznany sprawca wszedł do budynku jednej z miejskich instytucji skąd skradł markowy telefon komórkowy i aparat fotograficzny o łącznej wartości 800 zł.

W minionym tygodniu, na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Golubia-Dobrzynia (16 i 17l.). Podczas przeszukania mieszkania u jednego z nich policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradzione rzeczy. Młodszy tego samego dnia został przesłuchany przez policjantów w obecności rodzica. Teraz odpowie on przed sądem.

Starszemu zostały przedstawione zarzuty za popełnione przestępstwo, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony