Wiadomości

Odpowiedzą za próbę wymuszenia rozbójniczego i uszkodzenie ciała

Data publikacji 25.08.2016

Policjanci z Fordonu zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenie ciała. Zatrzymani próbowali przemocą i zastraszaniem wyciągnąć od pokrzywdzonego pieniądze. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń fordońskich kryminalnych. Z ich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Fordonu został pobity przez dwóch mężczyzn. Napastnicy przemocą i zastraszaniem próbowali wymusić od swojej ofiary wydania pieniędzy.

Policjanci dotarli do pokrzywdzonego i przyjęli od niego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wówczas okazało się, że mężczyzna został zaatakowany w niedzielę (21.08.2016) po południu w wyniku, czego doznał kilku obrażeń na ciele. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanych.

Wczoraj (24.08.2016) zatrzymali do sprawy 23 i 22-latka. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, a także uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony