Wiadomości

Ukradł kobiecie rower, a w zamian pozostawił swój

Data publikacji 01.09.2016

Do 5 lat więzienia grozi 20-latkowi, który wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i skradł pozostawiony przez nią przed sklepem rower warty 1500 złotych. Mężczyzna w zamian, w tym samym miejscu, pozostawił swój, ale już znacznie mniej cenny. Złodziej usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.08.16) o 9:30 w Jadownikach Rycerskich w powiecie żnińskim. Wtedy dyżurny żnińskiej Policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że ktoś skradł jej rower pozostawiony przed sklepem. Kobieta dodała, że w tym czasie robiła zakupy, a gdy wyszła zauważyła jego bra, W miejscu, gdzie zostawiła rower stał inny „stary”.

Dyżurny na miejsce zdarzenia skierował patrol, który już po kilku minutach w sąsiedniej miejscowości zaważył jadącego rowerem młodego mężczyznę, wyglądem odpowiadającego opisanemu przez pokrzywdzoną. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 20-latek ze Żnina. Wtedy potwierdziło się, że rower, którym jechał jest tym skradzionym sprzed sklepu kilkanaście minut wcześniej.

Jeszcze tego samego dnia żninianin usłyszał zarzut kradzieży, a rower wrócił do właścicielki, która nie kryła zadowolenia z odzyskania jednośladu. Teraz za przestępstwo 20-latek odpowie przed sądem, za co grozi mu nawet 5 lata więzienia.

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony