Wiadomości

Areszt za profesjonalną uprawę konopi

Data publikacji 05.09.2016

Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami mężczyzna, u którego policjanci zabezpieczyli 340 krzaków konopi indyjskiej. Tak zadecydował sąd, na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez radziejowskich policjantów. 62-latkowi zarzucono wytwarzanie, uprawianie i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara więzienia od 3 do 12 lat.

Przypomnijmy: radziejowscy policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w powiecie może znajdować się plantacja konopi indyjskich. W trakcie przeszukania zabudowań, na strychu pomieszczenia mieszkalnego, funkcjonariusze ujawnili profesjonalnie zorganizowaną uprawę zakazanych roślin. Pomieszczenie wyposażone było w specjalistyczne urządzenia służące do utrzymywania właściwej temperatury, nawadniania, ogrzewania i oświetlania rosnących krzaków.

Policjanci zabezpieczyli 340 roślin w różnej fazie wzrostu - od sadzonek do mierzących aż powyżej metra. Kryminalni znaleźli także kilka gramów suszu roślinnego, który po wstępnych testach okazał się być marihuaną.

62-letni właściciel posesji trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania, uprawiania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

W miniony piątek (2.09.16) radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 62-latkowi grozi kara od 3 do 12  lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony