Wiadomości

Policjanci odzyskali skradzionego psiaka

Data publikacji 05.09.2016

Dzięki włocławskim mundurowym właścicielka psa odzyskała swojego pupila. Policjanci znaleźli zwierzę w jednym z mieszkań na terenie miasta. Do wyjaśnienia zatrzymany został przebywający pod namierzonym adresem 32-latek, który usłyszał już zarzuty kradzieży.

Włocławscy mundurowi zostali poinformowani przez zrozpaczoną właścicielkę psa o jego kradzieży. Z ustaleń wynikało, że kobieta po przyjściu do swego domu stwierdziła, że jej pupil, który powinien być na podwórku zniknął. Był to młody, półtoraroczny husky. Wszystko wskazywało na to, że pies został skradziony, dlatego kobieta powiadomiła o tym policjantów.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że podobny do skradzionego psiak widziany był z jakimś mężczyzną w okolicach ul. Piekarskiej. Mundurowi ustalili, w którym mieszkaniu może się znajdować poszukiwany zwierzak. Gdy tam weszli wszystko było już jasne.

W mieszkaniu przebywały trzy osoby, a przy nodze łóżka, zabezpieczony łańcuchem, siedział poszukiwany husky. Właścicielka bez wątpliwości rozpoznała swego pupila, a reakcja zwierzaka również nie budziła żadnych zastrzeżeń.

Do wyjaśnienia zatrzymany został jeden z trójga znajdujących się wewnątrz mieszkania osób. 32-letni mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 0,6 promila. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony