Wiadomości

Za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z policjantami

Data publikacji 05.09.2016

Kompletnie pijany kierowca audi próbował uciekać przed policjantami. Zatrzymał się na drzewie i uciekał pieszo pozostawiając w aucie równie pijanego pasażera. Policjanci zatrzymali go kilka minut po zdarzeniu.

Wczoraj (04.09.16)  w Wołuszewie, pow. aleksandrowski, na jednej z dróg gruntowych policjanci próbowali zatrzymać kierującego audi. Ten wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Po przejechaniu około 100 metrów na łuku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Szybko wydostał się z samochodu i uciekł, pozostawiając w nim pasażera.

Policjanci najpierw sprawdzili stan trzeźwości pasażera, a następnie udali się w ślad za kierowcą. Zatrzymali go w miejscu zamieszkania, gdzie zdążył już dobiec. 32-latek był pijany, miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście, ani on, ani jego pasażer nie odnieśli obrażeń. Szybko okazało się, że zatrzymany 32-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego, kierowanie samochodem po pijanemu, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony