Wiadomości

Ukradli strażakom flary, gdy ci pomagali poszkodowanym w wypadku

Data publikacji 06.09.2016

Okradli strażaków, gdy ci pomagali poszkodowanym w wypadku samochodowym. Dwaj złodzieje nie unikną kary, bo zostali namierzeni przez policjantów z Pakości. Funkcjonariusze odzyskali dwie flary, które padły łupem sprawców. Od razu trafiły one do strażaków, którzy nie kryli wdzięczności.

Sprawa ma swój początek w ostatnich dniach sierpnia (28.08.16). Wtedy w miejscowości Rybitwy, pow. inowrocławski, doszło do zderzenia dwóch osobowych aut. Poszkodowanym w wypadku pomocy udzielali strażacy z OSP Pakość, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Jak się później okazało, podczas działań ratowniczych strażacy zostali okradzeni z dwóch świetlnych flar wartych blisko 200 zł.

Poszukiwaniami skradzionego mienia zajęli się policjanci z komisariatu w Pakości. Przeanalizowali oni przebieg działań ratowniczych, ale też okoliczności samej kradzieży. To pozwoliło funkcjonariuszom od razu wytypować konkretnych sprawców, a ich przypuszczenia potwierdziło nagranie z kamery pobliskiego budynku.

Wczoraj (5.09.16) podejrzani o kradzież dwaj mieszkańcy gminy Pakość (21l.) zostali zatrzymani. Jak tłumaczyli "byli wówczas nietrzeźwi, a flary zabrali, bo tak fajnie świeciły". Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia wykroczenia.

Odzyskane mienie wróciło już do strażaków.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony