Wiadomości

Podpalacz lasów zatrzymany przez kryminalnych z Nakła

Data publikacji 15.09.2016

Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenia lasów, do jakich doszło na początku września na terenie dwóch gmin w powiecie nakielskim. Straty jakie poniosło nadleśnictwo i prywatny właściciel opiewają na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Zatrzymany już usłyszał pięć zarzutów.

Od początku września nakielska policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących pożarów w lasach na terenie gminy Nakło i Kcynia. Spaleniu uległo poszycie leśne, ale też drzewostan. Straty jakie poniosło Nadleśnictwo Szubin oraz prywatny właściciel opiewały na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Kiedy było już prawie pewne, że pożary to nie przypadkowe zaprószenia, a celowe podpalenia, sprawą zajęli się kryminalni z Nakła. Mundurowi bardzo wnikliwie analizowali zgromadzony materiał dowodowy i ustalali czyją „sprawką” są podpalenia. Ich żmudna praca zakończyła się sukcesem w miniony wtorek (13.09.16), kiedy to na terenie jednej z wsi w gminie Kcynia zatrzymali podejrzewanego 35-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Materiał dowodowy zgromadzony przez kryminalnych pozwolił na przedstawienie 35-latkowi wczoraj (14.09.16) pięciu zarzutów zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie podpalacza oceni sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony