Wiadomości

Okradli i pobili, nie unikną kary

Data publikacji 19.09.2016

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej. 19-latkowie ukradli przypadkowo napotkanemu mężczyźnie rower, a następnie go pobili. Już kilka minut później byli w rękach funkcjonariuszy.

W sobotni wieczór (17.09.16) dyżurny włocławskich mundurowych otrzymał zgłoszenie od pokrzywdzonego mężczyzny o tym, że został pobity i okradziony.
Ze wstępnych ustaleń skierowanych na miejsce funkcjonariuszy wynikało, że 27-latek przyjechał rowerem do sklepu przy ul. Chopina. Tam został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy. Ten odpowiedział, że nie posiada gotówki, po czym wszedł do sklepu pozostawiając rower na zewnątrz. Gdy wyszedł okazało się, że jego jednośladu nie ma. Po chwili zauważył go przy jednym z napotkanych wcześniej mężczyzn. Gdy poprosił o zwrot jeden z nieznajomych uderzył go pięścią w twarz, po czym odeszli.

Mundurowi mając wiedzę co do rysopisu sprawców, jak i kierunku, w którym odeszli ruszyli na poszukiwania. Kilka minut później, parę ulic dalej, policjanci zatrzymali opisanych mężczyzn. Okazali się nimi dwaj 19-latkowie. Obaj byli pijani, jeden z nich miał ponad 2,6 promila, drugi natomiast ponad 1,7.

Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj (19.09.16) obaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej we Włocławku z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Policjanci odzyskali rower, który wrócił już do właściciela.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony