Wiadomości

Miał 57 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 23.09.2016

Ponad 57 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji. Zatrzymany mężczyzna odpowie za swój czyn z kodeksu karno-skarbowego. Teraz jego sprawą zajmą się urzędnicy celni, do których trafią materiały sprawy.

Wczoraj (22.09.16) dyżurny komisariatu z bydgoskiego śródmieścia otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkańca centrum miasta, który może prowadzić nielegalne interesy.  

Skierowany na miejsce patrol oddziału prewencji. Tam w trakcie interwencji zauważyli, w pomieszczeniu gospodarczym należącym do 32-latka, trzy worki parciane z tytoniem. Podczas kontroli pomieszczeń okazało się, że to nie wszystko. Mundurowi znaleźli jeszcze 26 półkilogramowych woreczków strunowych z zawartością suszu tytoniowego. Łącznie zabezpieczyli ponad 57 kilogramów nielegalnego towaru.

Śledczy z bydgoskiego śródmieścia przekażą materiały sprawy do urzędu celnego.  Funkcjonariusze tej instytucji obliczą, na jaką kwotę zostały uszczuplone dochody skarbu państwa. Od tego uzależnione będzie to, jakie 32-latek może usłyszeć zarzuty.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony